Cem Özkök

1960 yılında İskenderun’da doğan Cem Özkök, Türkiye’de lise öğrenimini bitirdikten sonra, 1977 senesinde Hamburg Üniversitesi’nden ön lisansını almış ve sonrasında 1984 senesinde Hamburg Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirmiştir.

Almanya’daki eğitim hayatından sonra, profesyonel kariyerine Türkiye’de devam etmeye karar veren Özkök; 1984 yılında Türkiye’ye dönmüş ve Özkökler A.Ş.’de Proje Mühendisi olarak profesyonel hayatına başlamıştır. Yurtdışında edindiği bilgi ve deneyimi Özkökler A.Ş.’ye taşımış ve sırasıyla Proje Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine kadar yükselmiştir.

Geçmiş yıllarda proje yönetimi, enerji projeleri, endüstriyel inşaatlar, doğrudan yabancı yatırımlar, ihaleler ve ortaklıklar gibi konularda önemli tecrübelere sahip olan Cem Özkök; 1993 yılında Güriş Holding’e katılmıştır.

Türkiye’nin yenilenebilir enerjide lider kuruluşlarından biri olan GÜRİŞ Holding bünyesinde, özellikle jeotermal, rüzgâr ve hidroelektrik yatırımları konusunda deneyim sahibi olan Özkök, Grup bünyesindeki çeşitli şirketlerde iş geliştirmeden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarına devam etmekte olup, ayrıca Hidroelektrik Santralları Sanayi İşadamları Derneği (HESİAD) Yönetim Kurulu üyesi ve 2017’den bu yana GÜYAD Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdürmektedir.