Arif Günyar

1978 yılında Almanya´da doğan Arif Günyar, Essen Üniversitesi Ekonomi Bilimleri Fakültesini (Önlisans) ve Düsseldorf Üniversitesi İşletme Fakültesini (Diploma) tamamladı.

Almanya´da endüstriyel ve konvansiyonel enerji santrali atıklarının çevresel geri dönüşümü, proje, bakım, iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veren özel bir şirkette çalışan Günyar, paralel olarak bir enstitüde yenilenebilir enerji, çevre, atık ve su yönetimi konularında eğitim ve sertifikalar aldı.

2007 yılında rüzgar enerjisi türbin üreticisi ENERCON bünyesinde Satış Müdürü olarak başlayan Günyar, 2015 yılından itibaren ENERCON Türkiye Genel Müdürü olarak görevine devam etmektedir. Bu görevinin yanısıra 2021 yılından itibaren Orta Asya, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi CEO´su olarak görevini sürdürmektedir.

Türkiye rüzgar enerjisinin çatı kuruluşu olan Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliğinin başkan yardımcılığı, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası bünyesindeki enerji çalıştayı üyeliği görevlerininin yanısıra çeşitli STKlarda aktif olarak etkinliklerini sürdürmektedir.

2013 ve 2014 yıllarında Yeditepe Üniversitesi, İşletme Bölümünde (Çok Uluslu Şirketlerde Controlling) ve Viyana Teknik Üniversitesi, Yenilenebilir Enerji Master Programı dahilinde eğitimler vermiştir.

Arif Günyar evli ve iki kız çocuk babasıdır.