Birol Ergüven

1969 yılında Ankara’da doğan Birol ERGÜVEN 1993 yılında ODTÜ Makina Mühendisliği’nde Lisans ve 1996 yılında aynı bölümde Yüksek Lisans’ını tamamlamıştır. Profesyonel kariyerine 1994 yılında TÜBİTAK SAGE de araştırma mühendisi olarak başlamış olup, 1994 sonrası endüstriyel ürün ve makinaların ticareti alanında çalışmaya başlamıştır. 1998’den itibaren TEMSA Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de Ürün Müdürü olarak çalışmış aynı dönemde MBA eğitimini de tamamlamıştır.

Enerji sektörüne 2004 yılında başlamış olup 2011 yılına kadar Akenerji Grubunda Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini sürdürmüştür. Bu dönemde Akenerji ve Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketlerinde elektrik üretim yönetimi, enerji ticareti, satış ve pazarlama faaliyetlerini yönetmiştir.

2011 yılından itibaren Limak Enerji Grubu’nda CEO olarak görevine devam etmekte olan Birol Ergüven bu görevinin yanında Limak Yatırım A.Ş., Hamitabat Elektrik Üretim A.Ş., Yeniköy Kemerköy Elektrik Üretim A.Ş., Limak Uludağ Elektrik Parekende Satış A.Ş, Limak Enerji Europe (Bulgaristan) ve LC Energy Supply Trading (Sırbistan) şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ayrıca Enerji Ticareti Derneği, Güneş Enerji Yatırımcıları Derneği ve DEİK Enerji İş Konseyi’nde Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.